آمریکایی ها در تیررس مستقیم ایران هستند

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

با بیان این که اقتدار ایران بیش از آن است که آمریکا فکر حمله  را داشته باشد، اولین اقدام ایران در قبال حمله به کشور را دفاع همه جانبه و مقابله به مثل دانست و گفت: قادریم یکبار دیگر آمریکا را از اقدامات گستاخانه پشیمان کنیم.
به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با شبکه خبری الجزیره گفت: بعد از اینکه آمریکایی ها به این نتیجه رسیدند که توطئه ها و ترفندهایشان در جهت جدایی انداختن بین ایران و کشورهای همسایه به ویژه کشورهای مسلمان عربی در منطقه ناکام مانده و خنثی شد و از سوی دیگر سفرهای موفقیت آمیز دکتر احمدی نژاد، رییس جمهور ایران به کشورهای خلیج فارس عامل وحدت و انسجام بین ایران و کشورهای منطقه گردید بر نگرانی های آنها افزوده شد.
وی افزود: بعد از مشاهده این پدیده بود که جورج بوش، رییس جمهور آمریکا تصمیم گرفت به منطقه بیاید و یکبار دیگر به دروغ پردازی و صحنه سازی هایی که در سه دهه اخیر نیز شاهد بودیم، بپردازد. بی شک هدف از این سفر جدایی انداختن بین ایران و کشورهای منطقه بود. به خصوص به خاطر تحقق اهدافشان در فلسطین اشغالی و برای پشتیبانی از رژیم اشغالگر قدس و نجات برنامه هایی که در آستانه شکست بود، ناچار به انجام این سفر شد.
جعفری ادامه داد: نکاتی که مطرح شد اهداف اصلی آنها بود، به نظر من این سفر هیچ نتیجه امنیتی به دنبال نداشت، چون اقتدار ایران اسلامی خیلی بیشتر از آن است که در آمریکا حتی افرادی فکر کنند می شود به ایران حمله کرد. تعداد معدودی هم که به این فکر معتقد بودند بعد از اینکه آژانس بین المللی هسته ای موضع خود را اعلام کرد و به خصوص زمانی که سازمان های اطلاعاتی آمریکا اخبار واقعی را از ماجرای هسته ای ایران منتشر کردند، برای جبران شکستی که در دو سه ماه اخیر از نظر سیاسی، امنیتی متحمل شده بودند، سفر به خاورمیانه را تدارک دیدند، نه برای تهدید و مقدمه ای برای حمله به ایران.
وی در ادامه گفت: یعنی اینکه اگر بگوییم این سفر برای آماده سازی و تهدید علیه ایران بوده، چنین چیزی اشتباه است. ولی به هر حال آنها به دنبال حفظ شرایط ویژه ای هستند که منافع آنها را در منطقه تامین کند. محاصره نوار غزه یکی از این پیامدهاست. آنها با هدف جلب پشتیبانی کشورهای منطقه (یا سکوت این کشورها در قبال جنایات صهیونیست ها در غزه) این سفر را انجام داده اند تا بتوانند برنامه  هایشان را در فلسطین اشغالی پیاده کنند و امروز محاصره و فشاری که بر مردم مسلمان و مظلوم نوار غزه وارد می شود یکی از پیامدهای اصلی این سفر ارزیابی می شود.
وی ادامه داد: طبیعی است که اگر آمریکا تصمیم بگیرد به ایران حمله کند اولین اقدام ایران دفاع همه جانبه و دفاع با همه توان و «مقابله به مثل» با تمام توانایی موجود خواهد بود. این توان قابل مقایسه با توان قبل از شروع جنگ با صدام حسین علیه ایران نیست.
جعفری هم چنین گفت: آن زمان حدود دو سال از انقلاب اسلامی ما گذشته بود که صدام به ما حمله کرد. حتی آمادگی های اولیه برای دفاع در ایران وجود نداشت. اما با این حال ما بعد از حدود یکسال و نیم دشمنی که همه ابرقدرتهای دنیا پشت سرش بودند (و به آن کمک های همه جانبه می کردند) را شکست دادیم.
وی افزود: امروز سی سال از پیروزی انقلاب می گذرد. تجربه جنگ (دفاع مقدس 8 ساله) و سلاح و تجهیزات جنگی زیادی در اختیارمان هست و در این زمینه خود کفا شده  و پیشرفت چشمگیری داشتیم. قطعا آمادگی های اولیه خیلی بیشتری برای دفاع وجود دارد; حتی برای حمله (احتمالی) آمریکایی ها.
فرمانده کل سپاه حضور آمریکایی ها در اطراف ایران و اینکه ایران را به خیال خودشان محاصره کرده اند یک آسیب جدی برای آمریکا یی ها دانست و گفت: آنها خودشان به خوبی می دانند که در تیررس مستقیم سلاح های دوربرد و توپخانه ای ما و حتی در تیررس موشکهای میان برد و راکت های ما هستند.
وی حضور آمریکا یی ها در کشورهای اطراف را به عنوان قدرت آنها ندانست بلکه دقیقا نقطه آسیب پذیری دانست و گفت: این یک تحلیل نظامی است که اتفاقا یک تحلیل گر آمریکایی به آن اشاره کرده بود و تحلیل درستی است.
جعفری ادامه داد: تصور اینکه آنها قصد حمله زمینی را دارند، درست نیست. ما حمله زمینی آمریکایی ها را به ایران تقریبا محال می دانیم و فکر نمی کنیم اینقدر نیروهای نظامی آمریکا و حتی سیاستمدارانشان بی عقل باشند که بخواهند یک چنین کاری را انجام دهند.
وی با بیان این که آنها می دانند چرا توانستند عراق را اشغال کنند، عراق با ایران خیلی تفاوت دارد. در عراق مردم با حکومت صدام حسین نبودند افزود: این وضع در ایران نیست. ایرانی اگر مشکلی نیز دارد به هیچ بیگانه ای اجازه نمی هد که نیروهایش را به خاک ایران بیاورد. ایرانیان در طول تاریخ ثابت کرده اند که در مقابل تجاوز بیگانه متحد می شوند. (آمریکایی ها) اینها را خوب می دانند و تصور هجوم زمینی به ایران را نمی کنند.
فرمانده کل سپاه گفت: ولی اگر بخواهند ایران را تهدید کنند شاید (حماقت کرده) بمباران کنند و یا موشکهایی را به هدفهایی در ایران پرتاب کنند و چون در این حد حمله شان محدود می شود در چنین صورتی حضور نیروهای آنها اطراف ایران آسیب پذیر خواهد بود و برای ما این امر نقطه قوت محسوب می شود، بنابراین فکر نمی کنم حضور بیش از 150 هزار آمریکایی و نیرویی که اطراف ایران وجود دارند نقطه قوتی برای تهدید ایران باشند و دقیقا تحلیل ما اینست که نقطه ضعف آنهاستَ

/ 0 نظر / 12 بازدید